Rekord Polski ustanowiony na Politechnice

14 marca na naszej uczelni pobiliśmy Rekord Polski w utworzeniu najdłuższego rozwinięcia liczby Pi. Udało nam się zgromadzić 883 osoby trzymające cyfry rozszerzenia dziesiętnego Pi.

Dzień Liczby Pi na PŁ przygotowaliśmy dla uczniów szkół średnich, którzy przyjechali do nas na Dzień Otwarty. 14 marca odbyły się zajęcia - pokazy doświadczeń, wykłady i warsztaty, które nie tylko pokazywały różne aspekty matematyki, liczby Pi, ale także przybliżały nauki ścisłe i techniczne obecne na naszej uczelni. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić młodzież szkolną do studiowania na Politechnice.

Finałowym punktem programu Dnia Liczby Pi na PŁ była próba pobicia rekordu Guinnessa, która przyciągnęła tłumy na nasz kampus. Dzięki Samorządowi Studenckiemu PŁ, który sprawnie zorganizował ustawianie łańcucha, udało nam się całą próbę przeprowadzic w ciągu 1,5 godziny. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Biuro Rekordów, które koordynowało przeprowadzenie próby pobicia rekordu na naszej uczelni, przyznało Politechnice Łódzkiej Certyfikat świadczący o tym, że ustanowiliśmy nowy Rekord Polski w ustawieniu najdłuższego rozszerzenia liczby Pi. Światowy rekord w tej kategorii został ustanowiony 14 marca 2019 r. w Omanie przez uczniów The Sultan's School, gdzie udział wzięły 1 182 osoby.